×

ماساژ صورت

 

ماساژ صورت نسخه ای است که پزشکان طب سنتی کشورهای شرقی برای رفع خستگی وچین و چروک تمام قسمتهای صورت تجویز میکنند. فواید ماساژ بسیار است که با انجام صحیح آن بدست می آیند.ماساژمنظم صورت برای پیشگیری از چین و چروک ها وسایر علائم سالخوردگی سودمند است.استرس های روزانه میتواند موجب تنش درعضلات صورت شودکه در نتیجه منجر به چروک پیشانی و خطوط چشمگیری در بین ابروها وکنار لب ها میشود. ماساژ دادن به ریلکس کردن عضلات منقبض شده کمک کرده واین خطوط و چروک ها به حداقل خواهند رسید.

ماساژ صورت باعث افزایش جریان خون در صورت شده و مقدار مناسبی از اکسیژن ومواد مغذی دیگر را که برای سلامتی آن مهم هستند به پوست می رساند. جریان بیشتر خون در این ناحیه ،تولید کلاژن را افزایش داده وظاهری طبیعی وسالم و درخشان به پوست میدهد . ضمناً ماساژ دادن، اثرگذاری سایر درمان های صورت را افزایش میدهد زیرا باعث میشود محصولات مراقبت از پوست،بهتر جذب آن شوند.ماساژ درست صورت یکی از بهترین راههای کاهش اضطراب و بهبود خلق و خو است.مطالعه ای در سال۲۰۰۸ نشان داد ۴۵دقیقه ماساژ صورت به کاهش اضطراب و افکارمنفی کمک میکند. ماساژ مرتب صورت با به حرکت درآوردن ترشحات سینوسی و کمک به تخلیه آنها،گرفتگی های سینوسی را نیز برطرف میکند. جالب است بدانید ماساژ صورت برای سم زدایی طبیعی بدن نیز مفید است. ماساژ صورت ، رگهای لنفاوی را تحریک کرده و به دفع سموم از قسمت صورت کمک میکند . عملکرد مناسب سیستم لنفاوی ،نقش مهمی درسلامت پوست وسلامت عمومی بدن دارد.

تأثیر ماساژ بر سلامت پوست

  • بهبود جریان خون ولنف در پوست، باهدف بهبود قوام پوست و کشش عضلانی صورت ونرم تر شدن پوست
  • ریلکس شدن عضلات صورت و اطراف چشم              
  • تسکین سردرد ها و دردهای ناحیه صورت
  • کاهش اضطراب و نگرانی از اهداف ماساژ صورت است
  • کاهش چین و چروک ریز و کم عمق پوست صورت
  • تحریک جریان خون

موارد فوق در صورت ماساژ صحیح و علمی قابل دستیابی بوده ومورد قبول مکاتب مختلف هستند.لیکن در برخی از مکاتب شرقی علاوه بر مسائل فوق، تحریک نقاط خاصی از صورت نیز مطرح است که گفته میشود این نقاط دارای کارایی  های خاصی در تنظیم عملکرد خود صورت ونیز برخی از اعضای دوردست بدن میباشند.همانطور که میدانید این نقاط در طب سوزنی چین باستان و یا در بعضی از متدهای عملی یوگا نیز مطرح می باشد و تحریک این نقاط با هدف تحریک و جاری شدن انرژی حیاتی بدن صورت می گیرد.البته با علوم امروزی، تفسیر وپذیرش وجود چنین نقاطی،چندان قابل پذیرش نمی باشد، ولی همچنان بعنوان یک روش درمانی تکمیلی در بسیاری از کشورها انجام می گیرد.

ماساژ در چه مواردی ممنوع است؟

اگر پوست شما دارای زخم باز یا بریدگی ،آکنه شدید یا کورک یا هرنوع عفونت پوستی دیگر، التهاب یا اگزمای شدید است ویا چنانچه اسکار جوشگاه جدیدی در صورت شما ایجاد شده و یا در حال شکل گیری است ، نباید سراغ ماساژ بروید.

در این موارد بهتر است قبل از ماساژ صورت با پزشک مشورت کنید.

درمورد بیماری آکنه و روزاسه روش ماساژ خاصی وجود دارد که از مرکز صورت شروع شده و با حرکت ملایم جادویی به سمت اطراف و به طرف گردن کشیده میشود که باعث بهتر شدن حرکت لنفی صورت شده و قرمزی شدید را که همواره در این بیماران وجود دارد کاهش میدهد. از این روش میتوان بعنوان درمان مکمل بیماری روزاسه استفاده کرد ولی در کل توصیه اصلی این است که در صورت وجود سایر بیماریهای پوستی  در صورت ،این کار انجام نگیرد و هر نوع ماساژ پوستی توسط فرد تعلیم دیده وبدون عجله وکشش خاصی صورت گیرد.

جهت تماس با مرکز پوست و زیبایی رانا قلهک تماس بگیرید