×

میکرونیدلینگ 

                                                 

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ از جدیدترین روش‌های جوانسازی و ترمیم پوست است که اثری حتی بیشتر از RF دارد. از یک وسیله که سر آن سوزن‌های کوچک و باریک قرار گرفته است، استفاده می‌شود. این وسیله به آرامی روی پوست کشیده می‌شود و سوراخ‌های ریزی در سطح پوست ایجاد می‌کند. این سوراخ‌های ریز کاملاً درمانی می‌باشند و باعث تحریک تولید کلاژن شده و به مرور زمان خطوط اخم و چروک‌های روی پوست را ناپدید کرده و باعث جوانسازی می‌گردد.

 

کاربردهای میکرونیدلینگ

۱-میکرونیدلینگ:

 • جوانسازی پوست

 • ترمیم اسکار و استریا

 • رفع چین و چروک‌های سطحی پوست

 • بستن منافذ باز پوستی

 • تحریک رویش مو

۲-مزونیدلینگ(میکرونیدلینگ با مواد مزوتراپی)

 • جوان سازی پوست

 • درمان لکه‌های پوست و روشن کنندگی

 • آبرسانی پوست‌های خشک

 • تعدیل چربی پوست‌های براق و چرب

 • کاهش spider angioma

 • تحریک رویش مو

برتری‌های amieamed نسبت به سایر برندها

                                                     

 • بدون درد تا درد اندک

 • بدون عارضه

 • بدون ریسک انتقال بیماری‌های ویروسی(هپاتیت، HIV و …)

 • دارای سری مخصوص برای موارد خاص(دیابتیک‌ها، سنین پائین، مصرف آسپرین و …)

دستگاه میکرونیدلینگ برند amIeamed  تولید کمپانی MT.DERM آلمان دارای گواهی medical CE مطابق دایرکتیور ۹۳/۴۲/EEC و ۱۳۴۸۵ ISO می‌باشد.

مراقبت های بعدازمیکرونیدلینگ

-مدت ۸ ساعت شستشوی صورت با آب ممنوع میباشد

– ۸ ساعت اول ازمصرف هرگونه کرم موضعی(آبرسان،ضدآفتاب وترمیم کننده و…)خودداری شود

-از یک هفته قبل تا یک هفته بعد مصرف الکل و سیگار قطع شود

-تازمانی که التهاب در پوست وجود دارد(حداقل۴ روز)از مصرف کرمهای آرایشی خودداری شود

-مصرف حداقل۸ لیوان آب روزانه

-بعد از ۸ساعت ضدآفتاب غیررنگی وآبرسان هر۳ساعت استفاده شود

-امروزه بر اساس مطالعات جدید مصرف ترمیم کننده موضعی  بعد از انجام میکرونیدلینگ توصیه نمیشود.

 

میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

                                     

جوانسازی در سنین مختلف و پوست های مختلف تعاریف متفاوتی دارد و می تواند هر کدام از کاربردهای ذکر شده را در بر داشته باشد. در زمینه ابرسانی به پوست میکرونیدلینگ می تواند از طریق افزایش ضخامت اپیدرم مانع از دست رفتن اب درم و یا کاهش انتقال ان به محیط با رطوبت پایین تر از درم شود (کاهش Trans-Epidermal Water Loss) و نیز از طریق انتقال مواد مزوتراپی موثر در ابرسانی مانند هیالورونیک اسید باعث رطوبت رسانی در اپیدرم و درم گردد. براساس تحقیقات علمی، ایجاد کانال های بسیار ریز بر روی پوست و متعاقباً وارد کردن یک ماده دارویی به داخل آن، رویکردی نوین در حوزه جوانسازی پوست به شمار می رود. هیالورونیک اسید، کمبود طبیعی آب بدن و ذخیره کلاژن را جبران می نماید. نتایج این روش بلافاصله قابل مشاهده نیست، اما بعد از انجام چندین جلسه میکرونیدلینگ، بهبود نواحی مورد درمان کاملاً مشهود است.

 

میکرونیدلینگ و لیفت صورت

 

میکرونیدلینگ از طریق افزایش ضخامت اپیدرم و افزایش تراکم درم موجب skin thightening می شود و در افراد با توانایی قابل توجه در سنتز کلاژن به صورت لیفت نمایان خواهد شد ولی در زمینه لیفت در مقایسه با برخی روش های دیگر ادعایی در زمینه لیفت نداشته است. بیشترین و بالاترین توانایی میکرونیدلینگ در صاف کردن و اصلاح پوستهای آسیب دیده، امتیازات آن در سفت کردن پوستهای شل است،مسأله ای که برای زنان و مردان مسن بسیار قابل توجه ومهم است زیرا هرچه سن بالاتر  برود کلاژن سازی کاهش می یابد.

 

میکرونیدلینگ و کاهش منافذ باز پوستی

                                                     

در رابطه با کاهش سایز منافذ باز میکرونیدلینگ در صورت عدم وجود عامل مقاومت کننده می تواند کمک کننده باشد. در فردی که منافذ قبلا باز نبوده و از منافذ باز شاکی است می توانیم امیدوار باشیم که کوچک شدن منافذ با میکرونیدلینگ رخ خوهد داد. عوامل موثر بر باز شدن منافذ از جمله تعریق فرد، میزان چربی ترشحی پوست، محصولات موضعی مورد استفاده، نظافت پوستی و … عاملی هستند که می بایست قبل از انجام مداخله مورد پرسش و بررسی قرار گیرند و در صورت لزوم جهت افزایش اثربخشی پروسیجر، مداخله صورت گیرد.

 

 

میکرونیدلینگ وکاهش آکنه(جوش)

                                                    

ورود و خروج نیدل از طریق مکانیکال موجب خروج سبوم اضافی و نیز تغییر ساختاری دیواره غدد سباسه هایپرپلازی شده می باشد. همین امر موجب کاهش آکنه فرد و تعدیل چربی پوست می شود. استفاده از مواد تعدیل کننده چربی و نیز لایه بردار موجود در مواد مزوتراپی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

 

میکرونیدلینگ و کاهش لک

                                                    

در رابطه با اثر میکرونیدلینگ در انواع ضایعات هایپرپیگمانته اعم از ملاسما (تاثیرات غالب هورمون بر ملانوسیت ها)، فرکل (کک و مک) و سایر لک های اکتسابی و … می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

میکرونیدلینگ وشفافیت پوست

                                                          

سریع ترین اثر میکرونیدلینگ که می تواند در روزهای اولیه اتمام فاز التهابی اولیه خود را نمایان سازد شفافیت پوست و روشن شدن آن می باشد. این اثر با استفاده از هیالورونیک اسید در مواد مزوتراپی می توند خود را بیشتر نمایان سازد. مزونیدلینگ در افرادی که با شکایت تیرگی و خسته بودن پوست به پزشک مراجعه می نمایند بسیار کاربردی خواهد بود.

 

 

میکرونیدلینگ وکاهش چین و چروک

                                                         

در مواردی که فرد با چین و چروک های بسیار ریز مانند چین های زیر چشم و یا رینکل های عمیق تر مانند پنجه غازی و یا خطوط پشت لب (smoker line) مراجعه می نماید میکرونیدلینگ از انتخاب های اولیه بسیار مناسب برای رفع این خطوط به شمار می آید.

 

 

میکرونیدلینگ و کاهش تیرگی زیر چشم

                                                      

در رابطه با رفع تیرگی زیر چشم که شکایت بسیار شایع مراجعین می باشد  تیرگی راه گشای راه حل درمانی خواهد بود. در افراد با سینوزیت و یا آلرژی های فصلی و اشکریزش مداوم و یا بیماری های سیستمیک و داخلی مانند هایپوتیروییدی و نیز آنمی، مزوتراپی و میکرونیدلینگ کمک چندان موثری نخواهد کرد چرا که عامل ایجاد کننده و یا تشدید کننده به قوه خود باقی خواهد بود. در این افراد می توانیم در کنار محصولات مراقبتی روزانه از مزونیدلینگ به عنوان عامل تخفیف دهنده کمک گرفت. در افراد با  فَت پَد(بالشتک زیر چشمی) ناکافی چشم و یا استاز عروق چشمی که به علت نازک بودن پوست پلک می تواند رنگ ورید را در سطح پوست منعکس نماید راه حل اصلی تزریق فیلر (ژل یا چربی) خواهد بود. در عواملی مانند شب کاری های مفرط و استرس های محیطی و … مزونیدلینگ راه حل مناسبی برای تخفیف مشکل موجود به شمار می آید.

 

میکرونیدلینگ و تأثیر آن بر درمان ریزش مو

                                                   

میکرونیدلینگ فاکتورهای موثر در رشد مو را به آن القا می کند و موجب کاهش ریزش مو و افزایش  ضخامت و تراکم و رشد موها می شود. میکرونیدلینگ یک روش جدید برای درمان ریزش مو و بسیاری دیگر از عارضه های پوستی است. این روش کاملا ایمن بوده و هیچ گونه عوارضی ندارد، ریزش مو و آلوپسیای هورمونی  و سکه ای را در صورتیکه فولیکول های مو از بین نرفته باشد، درمان می کند،بر روی قسمت های خالی سر افراد بیشتر از روش های درمانی رایج برای درمان ریزش مو و آلوپسیای هورمونی، تاثیر داشته است.برای کسانی که به هر دلیل حاضر به انجام کاشت مو نیستند روش جایگزین بسیار مناسبی میباشد.

جهت تماس و مشاوره با مرکز پوست و زیبایی رانا در قلهک کلیک کنید